Challenger ATP w Warszawie: Co najmniej trzech Polaków w głównej drabince singla

Tenis
Challenger ATP w Warszawie: Co najmniej trzech Polaków w głównej drabince singla
fot. PAP/Piotr Nowak
Belg Christopher Heyman w meczu przeciwko Polakowi Danielowi Michalskiemu podczas międzynarodowego turnieju tenisowego ATP Challenger - BNP Paribas Polish Cup 2021.

Co najmniej trzech polskich tenisistów wystąpi w głównej drabince singla challengera ATP na kortach ziemnych w Warszawie. We wtorek szansę dołączyć do nich będzie miał Jan Zieliński, którego mecz w decydującej rundzie kwalifikacji został przerwany z powodu deszczu.

Awans do zasadniczej części rywalizacji w poniedziałek wywalczył Daniel Michalski, który w drugiej rundzie eliminacji pokonał Belga Christophera Heymana 7:5, 6:3. Spotkanie to udało się dokończyć zanim dalszą rywalizację na kortach Legii uniemożliwiły opady. Z tej przyczyny przerwano spotkanie Zielińskiego z Bośniakiem Aldinem Setkicem przy stanie 1:6, 6:2, 4:5 dla Polaka.

 

Zobacz także: Ashleigh Barty wygrała turniej WTA w Cincinnati

 

Przez kilka godzin czekano na poprawę warunków, ale wobec jej braku zarówno nierozstrzygnięte jeszcze pojedynki kwalifikacji, jak i pierwotnie zaplanowane na poniedziałek spotkania pierwszej rundy turnieju głównego przełożono na wtorek.

 

W pierwszej fazie eliminacji odpadli Wojciech Marek (przegrał z Michalskim) i Jasza Szajrych.

 

W zasadniczej części rywalizacji w grze pojedynczej w BNP Paribas Polish Cup (pula nagród 44,8 tys. Euro) udział mają zapewniony dwaj Polacy – Maks Kaśnikowski i Szymon Kielan. Obaj otrzymali od organizatorów tzw. dziką kartę. Trzecią otrzymał Szwed Leo Borg, syn słynnego Bjoerna Borga.

 

Challenger ATP, którego dyrektorem jest Mariusz Fyrstenberg, zakończy się w niedzielę.

 

 

W tym roku impreza została przeniesiona z Sopotu do Warszawy, a umowa ma obowiązywać cztery lata. Pierwsza edycja turnieju, który znany był wcześniej pod nazwą Sopot Open, odbyła się w 2018 roku... w Gdyni. Zmiana gospodarza, do której doszło na niewiele ponad miesiąc przed rozpoczęciem rywalizacji, była spowodowana - jak podano - skomplikowaną sytuacją kortów STK Sopot. Rok później zawodnicy zaprezentowali się już we właściwym mieście, a w poprzednim sezonie zmagania zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie