Fortuna 1 Liga: Prezes Zagłębia Sosnowiec zrezygnował

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Prezes Zagłębia Sosnowiec zrezygnował
fot. Zagłębie Sosnowiec
Marcin Jaroszewski zrezygnował z funkcji prezesa Zagłębia Sosnowiec

Marcin Jaroszewski zrezygnował z funkcji prezesa pierwszoligowego piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec. Były dziennikarz sportowy kierował klubem od 13 czerwca 2013, najdłużej w historii Zagłębia.

„Dziękuję wszystkim, z którymi pracowałem za wspólne przeżywanie – kiedyś – wspaniałych, a potem – niestety – gorzkich chwil. Tych drugich było w ostatnich dwóch latach więcej, nie potrafiłem wyprowadzić drużyny z impasu, niekończącego się kryzysu. Pasja stała się obsesją, nie zauważyłem, kiedy +ze sceny zejść+ i robię to pewnie za późno” – napisał we wtorkowym oświadczeniu.

 

Zaapelował o mobilizację do kibiców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nenad Bjelica w klubie "100" z największą liczbą zwycięstw

 

„Mamy naprawdę bardzo dobrych zawodników, świetnego trenera, ale gdzieś się… zagubiliśmy. Pomóżcie drużynie, by koniec sezonu był dla nas wszystkich spełnieniem marzeń” – dodał.

 

 

Jaroszewski świętował z klubem kolejne awanse z drugiej ligi do ekstraklasy, a potem przeżywał spadek z elity po jednym sezonie.

 

Rezygnację złożył już 26 sierpnia 2019, kiedy zespół zaczął sezon po spadku z ekstraklasy. Wtedy do zmiany decyzji namówił go prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Samorząd jest większościowym udziałowcem Zagłębia.

 

Jaroszewski w przeszłości był przez wiele lat dziennikarzem, m.in. szefem redakcji sportowej w TVP Katowice.

 

Sosnowiczanie w minioną niedzielę przegrali wyjazdowy mecz z beniaminkiem pierwszej ligi GKS Katowice 2:3, choć do przerwy prowadzili 2:0.

 

Zagłębie po pięciu kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli.

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie