Iga Baumgart-Witan przegrała zakład z fryzjerem

Inne
Iga Baumgart-Witan przegrała zakład z fryzjerem
fot. Materiały prasowe
Iga Baumgar-Witan, polska medalistka olimpijska z Tokio, przegrała zakład... ze swoim fryzjerem.

Iga Baumgart-Witan, polska medalistka olimpijska z Tokio, przegrała zakład... ze swoim fryzjerem. - Jest jeszcze krócej, więc będzie jeszcze szybciej - przyznała.

Baumgart-Witan to jeden w filarów naszej narodowej sztafety 4x400. Jest jednym ze słynnych Aniołków, który z IO w Tokio przywiózł aż dwa olimpijskie krążki: zloty i srebrny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkanie, samochód i 50 000 dolarów! Medalistka olimpijska sowicie nagrodzona

 

Nie jest tajemnicą, ze oprócz sportowych przygotowań do biegu, Aniołki zawsze dbają o to, by pięknie prezentować się na starcie. Perfekcyjny manicure, który dziewczyny robią sobie przed każdymi zawodami, niejednokrotnie uchwyciły telewizyjne kamery. Oprócz malowania paznokci przed startem, czy zaplatania warkoczyków, Baumgart-Witan po igrzyskach w Tokio powinna mieć jeszcze jeden ważny rytuał – wizytę u fryzjera.

 

– To był strasznie szalony sezon. Mnóstwo się działo, do tego walczyłam o zdrowie i możliwość startu na igrzyskach. Na szczęście przed wylotem do Tokio udało się znaleźć chwilę, by odwiedzić mojego ulubionego fryzjera Piotra Wargina z Bydgoszczy. Jak każda kobieta lubię zadbać o siebie i coś zmienić w wyglądzie. Przed wylotem do Japonii nie robiliśmy wielkiej rewolucji na głowie. Nowa fryzura dodała mi jednak pewności siebie i... szybkości – śmieje się mistrzyni olimpijska. – Ale wtedy też w salonie siedziała pani, którą Piotr ścinał na krótko i mówię głośno: może i kiedyś ja tak się odważę. A on na to: jak przywieziesz medal z Tokio, to będzie na krótko. I mieliśmy zakład.

 

Od pobytu w Tokio minęło już jednak kilka tygodni, wiec Iga ponownie odwiedziła swój ulubiony salon fryzjerski. Jak zwykle w pełni zaufała swojemu fryzjerowi, a ten na jej głowie wyczyniał prawdziwe cuda. Obciął ponad 20 cm włosów, cieniował, przeczesywał, podkręcał i układał starannie każdy kosmyk, by stworzyć fryzurę godną mistrzyni olimpijskiej. Oddałam mu się całkowicie. Ostatnie ciecie włosów przyniosło mi szczęście. Czuje, ze tak będzie i tym razem. Jest jeszcze krócej, więc będzie jeszcze szybciej - dodaje Baumgart-Witan, która przed rozpoczęciem sezonu marzy o krótkich wakacjach i wypoczynku.

 

 

- Idze zaproponowałem nowoczesną modną fryzurę godną gwiazdy. Przyszła do mnie do salonu z dwoma medalami olimpijskimi, więc musiałem coś wymyślić. W profesjonalnym żargonie fryzjerskim zaproponowałem ciężką kompakt linię ponad linię ramion i lekko wycieniowaną koronę, która przez rozświetlenia dodaje całości dynamiki i objętości. Wszystko po to, żeby ta dynamika i moc nie opuszczała Igi na bieżni – kończy Piotr Wargin, właściciel salonu fryzjerskiego przy Placu Wolności w Bydgoszczy.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie