Przemysław Gorgoń i Karol Welter w walce wieczoru Białystok Chorten Boxing Show 5

Sporty walki
Przemysław Gorgoń i Karol Welter w walce wieczoru Białystok Chorten Boxing Show 5
fot. Materiały prasowe

- Wybraliśmy "młodego wilka" Karola Weltera dla Przemka Gorgonia - powiedział Dariusz Snarski (Chorten Boxing Production) organizujący 3 września galę Białystok Chorten Boxing Show V. Dojdzie na niej do walki tych pięściarzy o pas Mistrza Rzeczpospolitej Polski wagi super średniej.

Promowany przez Snarskiego, olimpijczyka z Barcelony, Gorgoń (13-7-1, 5 KO) wygrał cztery z pięciu ostatnich pojedynków. Na białostockim ringu zmierzy się na dystansie dziesięciu rund z niepokonanym Welterem (8-0, 2 KO).

 

Faworytem wydaje się być bardziej doświadczony Gorgoń, który od pięciu lat boksuje wśród zawodowców i po raz kolejny wystąpi w pojedynku wieczoru. - Przemek jest faworytem tego starcia, lecz wszystko zweryfikuje ring. Czasem dany zawodnik może nie pasować stylowo... Karola poznaliśmy z dobrej strony, kiedy rok temu w Białymstoku dał dobra i zacięta walkę, a takie lubią kibice, z Łukaszem Rafałko (1-2) - przyznał Snarski, były pretendent do tytułu zawodowego mistrza Europy kategorii lekkiej.

 

- Karta walk jest ciekawa, a kibice i telewidzowie zobaczą m.in. występujących gościnnie zawodników Sport Advise Boxing Angelikę Krysztoforską (1-0, 1 KO), która do tego pojedynku trenuje pod moim okiem, oraz Jakuba "Sosnę" Sosińskiego (4-1-1, 2 KO), walczącego z Pavlo Krolenko (3-8-0, 2 KO) z Charkowa. Po ponad rocznej przerwie wraca młody i utalentowany Krzysztof Warekso (1-0), a debiutujący w moim teamie Chorten Boxing Production Dawid Łagosz z Tychów spotka się z byłym mistrzem Polski kadetów i reprezentantem kraju w tej grupie wiekowej Marcinem Małyszką. To będzie walka wewnętrzna w teamie Chorten Boxing Production. Wystąpi też Łukasz "Boom Boom" Pławecki (2-0, 1 KO), który spotka się z Ukraińcem Yurii Popovychem (2-5-0, 1 KO) - dodał Snarski.


Białystok Chorten Boxing Show V będzie 44. eventem Grupy Chorten Boxing Production. Partnerem głównym jest Miasto Białystok, sponsorem tytularnym Grupa Polskich Sklepów Spożywczych Chorten, partnerem strategicznym Województwo Podlaskie, natomiast medialnym Polsat Sport.

Transmisja na sportowych kanałach Polsatu.

Inforamcja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie