Vuelta a Espana: Storer wygrał 10. etap, Eiking nowym liderem

Australijczyk Michael Storer (Team DSM) po samotnym finiszu w Rincon de la Victoria wygrał 10. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.

Australijczyk Michael Storer (Team DSM) po samotnym finiszu w Rincon de la Victoria wygrał 10. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Nowym liderem został Norweg Odd Christian Eiking (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux).

Storer, dla którego było to drugie zwycięstwo w hiszpańskiej imprezie, wyprzedził o 22 sekundy Belga Mauriego Vansevenanta (Deceuninck-Quick-Step) i Francuza Clementa Champoussin (AG2R-Citroen Team), Holendra Dylana van Baarle (Ineos Grenadiers) i Eikinga.

Poprzednio 24-letni zawodnik z antypodów był najlepszy na siódmym odcinku.

We wtorek oderwał się od dużej grupy kolarzy podczas pokonywania wzniesienia Puerto de Almachar.

W klasyfikacji generalnej 26-letni Eiking (od środy pojedzie w czerwonej koszulce lidera) ma przewagę 58 sekund nad Francuzem Guillaume Martinem (Cofidis), który we wtorek zajął 12. miejsce ze stratą 51 s.

Trzeci jest dotychczas prowadzący w Vuelcie Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma). Traci 2.17 min. W trakcie dziesiątego etapu miał on upadek na jednym ze zjazdów. Na metę przyjechał na 37. miejscu ze stratą 11.49 do triumfatora.

Rafał Majka (UAE-Team Emirates) w klasyfikacji generalnej spadł z 25. na 28. pozycję, z kolei Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe) awansował z 95. na 70. We wtorek zajęli, odpowiednio, 39. i 24. miejsce.

Kolejny etap będzie liczył 133,6 km i prowadził z Antequera do Valdepenas de Jaen.