Włoska legenda broni Wojciecha Szczęsnego. "Niezawodny bramkarz, miał po prostu zły dzień"

Wojciech Szczęsny znalazł się w ogniu krytyki po meczu z Udinese Calcio (2:2).

Wojciech Szczęsny znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak popełnił dwa katastrofalne błędy w wyjazdowym meczu 1. kolejki Serie A z Udinese Calcio (2:2). Polskiego bramkarza wziął w obronę legendarny włoski golkiper Dino Zoff, który uważa Szczęsnego za doskonałego fachowca.

W niedzielę Juventus Turyn ze Szczęsnym w składzie tylko zremisował na wyjeździe z Udinese 2:2. Do przerwy "Stara Dama" prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie dwa fatalne błędy popełnił polski bramkarz.

Juventus świetnie zaczął mecz. Już w trzeciej minucie prowadzenie gościom dał Paulo Dybala, a 20 minut później Argentyńczyk asystował przy trafieniu Juana Cuadrado.

W drugiej połowie antybohaterem został jednak polski bramkarz. W 50. minucie najpierw popisał się kiepską interwencją po strzale Tolgaya Arslana i w konsekwencji chwilę później sfaulował Niemca w pola karnym, za co ukarany został żółtą kartką. "Jedenastkę" na gola zamienił natomiast Roberto Pereyra.

W 83. minucie Szczęsny znów wystąpił w głównej roli. Przy linii końcowej otrzymał podanie od własnego obrońcy i zamiast szybko wybić piłkę wdał się w drybling ze Stefano Okaką. W efekcie piłka trafiła pod nogi Gerarda Deulofeu, który skierował ją do pustej siatki.

- Nie możemy tracić takich bramek. Do tego momentu graliśmy bardzo dobrze, rywale nie oddali nawet jednego celnego strzału - przyznał zaraz po meczu trener Juventusu Massimiliano Allegri.

Po dwóch kosztownych błędach na Szczęsnego spadła ogromna fala krytyki. W przeciwieństwie do włoskich dziennikarzy i ekspertów w obronie Szczęsnego stanął legendarny włoski bramkarz Dino Zoff, który grał zarówno w barwach Udinese Calcio (przez dwa lata), jak i w Juventusie (przez jedenaście sezonów).

- Szczęsny to niezawodny bramkarz, który miał po prostu zły dzień. Bez sensu jest wydawać wyroki po pierwszym meczu. Nieudany występ przeciwko Udinese, był efektem po prostu słabszego dnia Wojtka - stwierdził Zoff cytowany przez "La Sicilia".

Zoff jest legendą Juventusu oraz SSC Napoli. W reprezentacji Włoch rozegrał 112 meczów i zdobył z nią mistrzostwo świata (1982 r.) oraz mistrzostwo Europy (1968 r.).