Jakub Moder z premierowym golem w Brighton! Cały mecz Michała Karbownika

Jakub Moder z debiutanckim gole w Brighton.

Jakub Moder strzelił debiutanckiego gola dla Brighton&Hove Albion, a jego drużyna awansowała do kolejnej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. 22-latek wpisał się na listę strzelców już w 10. minucie spotkania przeciwko Cardiff City. Cały mecz rozegrał także Michał Karbownik.

W meczu 2. rundy Pucharu Ligi Angielskiej Brighton pokonało Cardiff City 2:0. Od pierwszych minut na boisko wybiegli Jakub Moder i Michał Karbownik. Już po dziesięciu minutach pierwszy z Polaków cieszył się z trafienia, które było jego premierowym w ekipie "Mew".

Akcja bramkowa rozpoczęła się od pięknego, prostopadłego podania z własnej połowy przez Enocka Mwepu. Moder idealanie ruszył zza obrońców i wyszedł sam na sam z bramkarzem walijskiego zespołu Alexem Smithiesem. Były zawodnik Lecha sfinalizował akcję pewnym strzałem prawą nogą.

Dla Modera była to pierwsza bramka w Brigton. Polak dołączył do drużyny "Mew" w styczniu 2021 roku i rozegrał 16 spotkań. Do udanych mecz z Cardiff może zaliczyć także Michał Karbownik, który spędził na boisku 90 minut i zagrał razem z kolegami z defensywy na zero z tyłu.

Wynik meczu ustalił w 55. minucie Andi Zeqiri. Dla Brighton to trzecia wygrana w nowym sezonie, wcześniej zespół Grahama Pottera odniósł dwa zwycięstwa w Premier League. A już w sobotę, w kolejnym meczu "Mewy" zmierzą się z Evertonem.