ME siatkarek: Chorwacja - Włochy. Relacja i wynik na żywo

W środowy wieczór czeka nas mecz na szczycie w grupie C mistrzostw Europy siatkarek. Na parkiet w Zadarze wybiegną niepokonane dotychczas drużyny Chorwacji i Włoch. Czy gospodynie sprawią niespodziankę swoim kibicom, pokonując trzeci zespół ostatnich mistrzostw kontynentu? Relacja i wynik na żywo z meczu Chorwacja - Włochy na Polsatsport.pl.

Przed ostatnim meczem fazy grupowej Chorwacja jest liderem grupy C. Samanta Fabris i spółka, zgodnie z planem pokonały bez straty seta reprezentacje Szwajcarii, Białorusi oraz Słowacji, a w rywalizacji z Węgrami Chorwatki przegrały tylko jedną partię.

Włoszki z kompletem zwycięstw zajmują drugą pozycję w grupie, ale mają rozegrane jedno spotkanie mniej niż ich dzisiejsze rywalki. Brązowe medalistki poprzednich mistrzostw Europy zwyciężyły 3:0 z Węgrami i Białorusią, choć w starciu ze Słowaczkami niespodziewanie straciły jednego seta po grze na przewagi.

Obie reprezentacje po raz ostatni spotkały się na parkiecie w fazie grupowej europejskiego czempionatu w 2017 roku. Do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie-break, w którym lepsze okazały się siatkarki z Włoch.

Smaczku środowej rywalizacji dodaje fakt, że libero Italii Monica de Gennaro jest żoną… Daniele Santarelliego, selekcjonera reprezentacji Chorwacji. Kto będzie górą w „małżeńskiej bitwie”?

Relacja na żywo z meczu Chorwacja - Włochy od 21.00 na Polsatsport.pl.