Damian Wojtaszek: Taka impreza przed turniejem może jeszcze bardziej scalić drużynę

Siatkówka
Damian Wojtaszek: Taka impreza przed turniejem może jeszcze bardziej scalić drużynę
fot. PAP
Damian Wojtaszek wierzy w zdobycie medalu na siatkarskich mistrzostwach Europy.

Siatkarska reprezentacja Polski przygotowuje się do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy. Nie przeszkodziło jednak to zawodnikom w świętowaniu zmiany stanu cywilnego przez Mateusza Bieńka. - Taka impreza przed turniejem może jeszcze bardziej scalić drużynę - powiedział libero Biało-Czerwonych Damian Wojtaszek. Do pierwszego meczu przeciwko Portugalii pozostał już tylko tydzień.

Szymon Zaworski: Miałem nie pytać o występ siatkarzy na igrzyskach, ale w Tokio pana nie było. Vital Heynen bardzo pochwalił pana za postawę, kiedy przyjechał pan na zgrupowanie reprezentacji Polski. Po dotarciu do Spały powiedział pan do trenera - Powiedz mi, co mam robić, a tak się stanie. Tak faktycznie było?


Damian Wojtaszek: Temat igrzysk został zakończony. Nie będziemy już do niego wracać. Wracając jednak do mistrzostw Europy to prawda, co powiedział Heynen. Chcę pomóc chłopakom nie tylko na parkiecie, ale także poza nim, tworząc dobrą atmosferę. Czuję się częścią tej drużyny. Jeszcze do końca nie wiadomo, jak będzie wyglądał kolejny sezon reprezentacyjny. Trzeba będzie podjąć pewnie kilka ważnych decyzji. Na ten moment czuję się na siłach i chciałbym pomóc drużynie wywalczyć medal na mistrzostwach Europy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kaczmarek: Jedziemy na mistrzostwa Europy po to, aby zdobyć medal


Faktycznie potwierdza pan, że na zgrupowaniu w Spale atmosfera jest tak sprzyjająca?


Była, jest i mam nadzieję, że taka będzie do końca turnieju. Mam nadzieję, że mistrzostwa Europy zakończymy pozytywnym akcentem. Tym samym zmazując ten niesmak po nieudanych igrzyskach olimpijskich. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy jesteśmy zdrowi i w gronie 15-osobowym przystąpi do walki o medal europejskiego czempionatu.


Jak będą wyglądały ostatnie dni przed zbliżającym się turniejem. Pierwszy mecz reprezentacja Polski zagra z Portugalią.


Zgadza się. Obecnie trenujemy intensywnie. Później mamy jeden lub dwa dni na przeprowadzkę do Krakowa. Następnie zaczynamy ME meczem z Portugalią. Ten terminarz jest napięty. Mamy mało czasu wolnego, z kolie popołudnia poświęcamy na regenerację. Tak to będzie wyglądać.

 


Cała rozmowa z Damianem Wojtaszkiem w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie