Jan Urban: Przełożony mecz może wybić piłkarzy z rytmu

Piłka nożna
Jan Urban: Przełożony mecz może wybić piłkarzy z rytmu
fot. Cyfrasport
W sobotę podopieczni Jana Urbana zmierzą się z Piastem Gliwice.

"Ostatnio, w rywalizacji z Piastem Gliwice Górnikowi się nie wiodło. Chcemy to zmienić" - powiedział trener ekstraklasowych piłkarzy z Zabrza Jan Urban. W sobotę jego podopieczni na swoim stadionie zmierzą się z gliwicką ekipą.

W sezonie 2020/2021 zabrzanie dwa razy przegrali w lidze z Piastem - w listopadzie ubiegłego roku na swoim obiekcie 1:2, zaś w kwietniu (na wyjeździe) 0:2.

 

ZOBACZ TAKŻE: Powstał turniej piłkarski imienia czołowego polskiego napastnika

 

"Zdaję sobie sprawę, że to spotkanie jest bardzo ważne nie tylko ze względu na układ tabeli, dla nas, lecz też dla naszych kibiców” - powiedział szkoleniowiec podczas czwartkowej konferencji prasowej.

 

Poinformował, że poza Lukasem Podolskim ma wszystkich graczy do dyspozycji. Wspomniany gracz przebywa w Niemczech na kwarantannie po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa (czuje się dobrze).

 

Górnik w miniony weekend nie rozegrał meczu ligowego, spotkanie z Rakowem Częstochowa zostało przełożone. Zamiast tego odbyła się wewnętrzna gra kontrolna.

 

„Tego się nigdy nie wie, czy taka sytuacja nie wybije piłkarzy z rytmu. Jednak zawsze mówimy, że gdy zespół gra dobrze, to szkoda iż jest przerwa. Z kolei gdy nie idzie, to się twierdzi, że przerwa dobrze wpłynie na zawodników. Reasumując, trudno to teraz określić” - powiedział Urban.

 

Liczy na wsparcie kibiców dla jego podopiecznych podczas meczu: „Na pewno będą na stadionie w dużej ilości. To jest rzecz dla mnie oczywista”.

 

Mecz Górnika z Piastem zostanie rozegrany w sobotę o godz. 20.00.

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie