Liga Europy: Legia Warszawa lepsza od Slavii Praga. Mistrz Polski zagra w fazie grupowej

Mahir Emreli był bohaterem meczu Legia Warszawa - Slavia Praga.

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Slavię Praga 2:1 w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Obie bramki dla ekipy mistrzów Polski strzelił Mahir Emreli. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Podopieczni Czesława Michniewicza awansowali do fazy grupowej LE.

Spotkanie rewanżowe zaczęło się świetnie dla Legii. W 5. minucie czerwoną kartę za atak na Andre Martinsa zobaczył Tomas Holes. Pierwszą okazję do strzelenia gola miał Filip Mladenovic, ale nie trafił nawet w światło bramki. W odpowiedzi świetną sytuację stworzył sobie Stanislav Tecl, jednak kapitalną interwencją popisał się Artur Boruc.

W 25. minucie Martins, który był poszkodowany przy faulu Holesa, opuścił boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Rafa Lopes. Wydawało się, że bramek w pierwszej połowie nie zobaczymy, ale tuż przed przerwą wynik otworzył Ubong Ekpai. Zaczęło się od niepotrzebnego faulu Mladenovicia z boku boiska. Dośrodkowanie w pole karne udało się wybić, ale piłkę zebrał Nigeryjczyk i bardzo mocnym strzałem nie dał szans Borucowi.

Początek drugiej połowy spokojny, kibiców z krzesełek podniósł Mateusz Hołownia, który stworzył Slavii stuprocentową sytuację. Po raz kolejny kolegów uratował Boruc. Ewidentnie gra Legii się nie zazębiała, ale wystarczyła jedna dobra okazja i mieliśmy wyrównanie. Dośrodkowanie Lopesa wykończył Emreli.

Mistrzowie Polski złapali wiatr w żagle. Świetną okazję po dośrodkowaniu Bartosza Slisza miał Lopes, ale tym razem genialną interwencją popisał się Ondrej Kolar. Legia nie schodziła z połowy przyjezdnych, a efekt ataków przyszedł w 70. minucie. Dośrodkowanie w pole karne musnął głową Emreli i mieliśmy 2:1.

W doliczonym czasie gry przed szansą w polu karnym stanął Peter Olayinka, ale fatalnie przestrzelił. Więcej goli już nie oglądaliśmy. Legia wygrała 2:1 i zameldowała się w fazie grupowej Ligi Europy. Slavia Praga zagra w Lidze Konferencji.

Legia Warszawa - Slavia Praga 2:1 (0:1)

Bramki: Emreli 59, 70 - Ekpai 45

Legia Warszawa: Artur Boruc - Maik Nawrocki, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia (56. Tomas Pekhart) - Artur Jędrzejczyk, Bartosz Slisz, Andre Martins (25. Rafael Lopes), Josue, Luquinhas, Filip Mladenović - Mahir Emreli (80. Ernest Muci)

Slavia Praga: Ondrej Kolar - Alexander Bah (71. Abdallah Sima), Ondrej Kudela, David Zima, Jan Boril - Ubong Ekpai, Jakub Hromada (70. Ibrahim Traore), Tomas Holes, Nicolae Stanciu (81. Peter Olayinka), Ivan Schranz (81. Michael Krmencík) - Stanislav Tecl (65. Ondrej Lingr)

Żółte kartki: Hołownia, Mladenović, Lopes - Ekpai, Kudela, Boril

Czerwona kartka: Holes (3, za faul)

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Legia Warszawa.