Memoriał Adama Wójcika: Jedno zwycięstwo polskich drużyn

Za nami pierwszy dzień IV Memoriału Adama Wójcika

Zakończył się pierwszy dzień IV Memoriału Adama Wójcika. Zastal BC Zielona Góra uległ ekipie Kijów-Basket, a WKS Śląsk Wrocław pokonała przed własną publicznością drużynę BK Opava.

Na inaugurację IV Memoriału Adama Wójcika Zastal BC Zielona Góra zmierzył się z drużyną Kijów-Basket. Na prowadzenie szybko wyszła ekipa z Zielonej Góry, jednak radość z wypracowanej przewagi nie trwała zbyt długo. Zespół z Ukrainy szybko wyrównał wynik. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniało 24:24. Na boisku toczyła się bardzo wyrównana walka. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć przeciwnikom na więcej niż cztery punkty. Dopiero na koniec połowy spotkania koszykarze z Kijowa przejęli inicjatywę. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 45:38.

Po przerwie ekipa z Zielonej Góry popadła w kryzys, tracąc na starcie osiem punktów i nie zdobywając w tym czasie żadnego. Zawodnicy z Ukrainy zaczęli dominować na pakiecie. Przed ostatnią partią zapewnili sobie przewagę 22 punktów. Czwarta kwarta również nie ułożyła się po myśli koszykarzy z Polski. Ostateczny wynik spotkania to 78:95.

W drugim meczu WKS Śląsk Wrocław zmierzył się z drużyną BK Opava. Ekipa gospodarzy od razu ruszyła do ataku. Zespół ze Śląska już na koniec pierwszej kwarty prowadził dwunastoma punktami. Gospodarze turnieju w kolejnej partii potrzymali tę różnicę. Dobrze w tym starciu prezentował się nowy rozgrywający zespołu z Wrocławia - Łukasz Kolenda. Pierwsze dwadzieścia minut gry zakończyło się wynikiem 43:34.

W trzeciej kwarcie podopieczni Petara Mijovicia nadal dominowali na boisku. Mimo że Mattias Markusson napsuł trochę krwi wrocławianom, to czeski zespół nie był w stanie dogonić rywali. Partia zakończyła się wynikiem 67:50. Drużyna ze Śląska dała radę zachować wypracowane prowadzenie do ostatniego gwizdka. WKS wygrał starcie 84:66.

Na otwarcie drugiego dnia imprezy rywalem Zastal BC Zielona Góra będzie BK Opava. Natomiast WKS Śląsk Wrocław spotka się z Kijów-Basket.