PGE Ekstraliga: Przemysław Pawlicki zostaje w Grudziądzu

Żużel
PGE Ekstraliga: Przemysław Pawlicki zostaje w Grudziądzu
fot. PAP
Przemysław Pawlicki nadal będzie reprezentował barwy ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz w żużlowej ekstralidze.

Przemysław Pawlicki nadal będzie reprezentował barwy ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz w żużlowej ekstralidze. To pierwszy kontrakt GKM-u, otwierający kompletowanie składu na sezon 2022.

Żużlowcy z Grudziądza obronili miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej po emocjonującym spotkaniu ostatniej kolejki rundy zasadniczej z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Dla „Gołębi” będzie to ósmy z rzędu sezon w ekstralidze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Motor Lublin ze złotem młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych na żużlu

 

Piąty sezon w ekipie z Grudziądza spędzi jej kapitan, Przemysław Pawlicki. Obok Duńczyka Nicki Pedersena popularny „Przemo” był najskuteczniejszym zawodnikiem GKM-u w zakończonym sezonie. Wystartował we wszystkich 14 spotkaniach rundy zasadniczej, notując średnią 1,634 pkt na bieg. Nie jest to wynik imponujący, ale Pawlicki jest najlepszym polskim żużlowcem GKM-u. Sezon 2021 był dla niego lepszy niż wcześniejszy, więc działacze klubu wierzą w jego kolejne skuteczne starty. W klasyfikacji indywidualnej żużlowców ekstraligi Pawlicki zajął po rundzie zasadniczej 30. miejsce. Łącznie z bonusami zdobył dla Grudziądza 116 punktów, a przez cztery lata startów przy ul. Hallera ma ich na koncie już 383.

 

„Przemysław Pawlicki jest pierwszym seniorem, który zdecydował się na dalsze starty w ZooLeszcz DPV Logiscic GKM. Działacze klubu rozpoczęli tym samym kompletowanie drużyny na sezon 2022, który będzie już ósmym z rzędu w najlepszej lidze świata” – poinformował klub na swojej stronie internetowej.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie