Memoriał Adama Wójcika: Drugie zwycięstwo Śląska Wrocław

Zakończył się drugi dzień IV Memoriału Adama Wójcika

Podczas drugiego dnia IV Memoriału Adama Wójciak Zastal BC Zielona Góra zmierzył się z zespołem BK Opava, a rywalem Śląska Wrocław był Kijów-Basket. Ekipa z Zielonej Góry odnotowała drugą porażkę na tej imprezie. Wrocławianie zwyciężyli w starciu z ukraińskim zespołem.

Na starcie drugiego dnia czwartej edycji Memoriału Adama Wójcika Zastal BC Zielona Góra zmierzył się z zespołem BK Opava. Zawodnicy z Zielonej Góry poprzedniego dnia przegrali z Kijów-Basket. Tym razem polska ekipa od razu rzuciła się do ataku, dzięki czemu szybko wyszli na ponad pięciopunktowe prowadzenie. Na boisku świetnie prezentował się nowy zawodnik Zastalu - Dragan Apić. Mimo świetnej postawy Serba ekipa z Zielonej Góry nie była w stanie utrzymać wywalczonego prowadzenia do przerwy. Po dwudziestu minutach Opava prowazdiął 43:40.

Po powrocie na parkiet problemem znowu okazała się ławka rezerwowych polskiego zespołu. Podopieczni Olivera Vidina nie byli w stanie zdobywać dostatecznej ilości punktów. Przez to Czesi mieli szanse odskoczyć rywalom. Na parkiecie bardzo skuteczny był Mattias Markusson, który w tym meczu zdobył 22 punkty. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 77:86. Tym samym ekipa z Zielonej Góry przegrała swoje drugie spotkanie podczas tej imprezy.

Kolejny mecz przyniósł kibicom zgromadzonym na hali we Wrocławiu wiele emocji. Na boisku zmierzyli się dwaj triumfatorzy z poprzedniego dnia - WKS Śląsk Wrocław i Kijów-Basket. Od pierwszego gwizdka gra była bardzo wyrównana. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalom na więcej niż pięć punktów. Koszykarze na przerwę schodzili przy remisie 30:30.

W trzeciej kwarcie po obu stronach boiska pojawiły się problemy ze skutecznością. Zespół z Wrocławia zdołał zdobyć zaledwie dziewięć punktów, a ich przeciwnicy dwanaście. Sytuacja powtórzyła się również w ostatniej partii. Przez to do ostatniego gwizdka nie dało się ocenić, kto zwycięży w tym spotkaniu. Lepszy okazała się drużyna z Wrocławia wygrywając 55:52.