WTA w Cleveland: Finał nie dla Magdy Linette. O porażce zdecydowały błędy

Magda Linette nie zagra w finale turnieju WTA w Cleveland. Pogromczynią Polki okazała się Irina Begu.

Nie tak pojedynek półfinałowy turnieju WTA w Cleveland wyobrażała sobie Magda Linette. Dobry początek spotkania w jej wykonaniu nie wystarczył i to Irina Begu zagra w finale. O porażce Polki 6:7, 2:6 zdecydowały błędy własne oraz znakomita postawa rumuńskiej rywalki.

Poznanianka świetnie rozpoczęła pojedynek z Iriną Begu, wygrywając pierwsze trzy gemy. Na ripostę ze strony rumuńskiej tenisistki nie trzeba było czekać długo. 31-latka wygrała dwa kolejne gemy, a po przerwie spowodowanej opadami deszczu - kontynuowała dobrą grę - przełamując Polkę po raz drugi w secie. Linette raz po raz popełniała niewymuszone błędy, dlatego wynik 5:3 dla jej rywalki nie mógł nikogo dziwić.

Mimo przegrania pięciu gemów z rzędu, Polka zadbała o emocje do końca seta. Chwilę później już prowadziła, ale ostatecznie o zwycięstwie w premierowej partii musiał przesądzić tie-break. Ten padł łupem Rumunki, która wygrała go po niecelnym skrócie Linette.

Begu uskrzydlona zwycięstwem w pierwszym secie - nie miała zamiaru psuć sobie humoru w drugiej odsłonie. Prezentowała się coraz odważniej, zmuszając do błędów poznaniankę. Pewna gra Rumunki znalazła odzwierciedlenie w wyniku. Po kilku minutach rywalka Linette prowadziła już 3:0, pewnie zmierzając do triumfu w meczu. Nasza rodaczka chwilę później przegrywała już 1:5 i tylko cud mógł sprawić, że Polka wygra tę rywalizację. Ostatecznie potrafiła odpowiedzieć zaledwie dwoma wygranymi gemami i to zawodniczka z Bukaresztu ostatecznie zagra w finale turnieju WTA w Cleveland. W nim zmierzy się ze zwyciężczynią drugiego półfinału Sara Sorribes Tormo - Anett Kontaveit.

Magda Linette - Irina Begu 6:7, 2:6