Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia pewnie pokonała Odrę Opole. Dwa gole Huberta Adamczyka

Hubert Adamczyk zdobył dwie bramki

W szóstej kolejce Fortuna 1 Ligi Arka Gdynia podejmowała Odrę Opole. "Żółto-Niebiescy" pewnie zwyciężyli na swoim boisku. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Kluczową postacią w zespole z Gdyni był Hubert Adamczyk, który zdobył dwie bramki.

Pierwszą groźną akcję wypracowała ekipa gości. Już na początku spotkania dobrym strzałem popisał się Mateusz Marzec, jednak piłka trafiła tylko w słupek. Po dziesięciu minutach Arka odpowiedziała własną sytuacją bramkową. Po dośrodkowaniu z lewej strony niekryty napastnik ekipy z Gdyni miał bardzo dobrą okazję do strzelenia pierwszego gola w tym meczu. Odrę uratował Mateusz Kuchta, który popisał się efektowną interwencją.

Na niecałe piętnaście minut przed końcem pierwszej połowy Arkadiusz Kasperkiewicz został sfaulowany przez Mateusza Maćkowiaka w polu karnym gości. Przez to sędzia musiał podyktować rzut karny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Hubert Adamczyk, który bez problemu wykorzystał "jedenastkę". Po chwili 23-latek po raz drugi pokonał Kuchtę. Zawodnicy z Opola stracili piłkę w środku pola, a gospodarze od razu rzucili się do kontrataku. Mimo kiepskiej pozycji strzeleckiej Adamczyk był w stanie zmieścił futbolówkę przy słupku. Dzięki temu do przerwy podopieczni Dariusza Marca prowadzili w tym spotkaniu dwiema bramkami.

Po zmianie stron  ekipa z Gdyni nie zamierzała odpuszczać. Już po chwili gospodarze strzelili kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Martin Dobrotka, który wykorzystał błąd defensorów Odry i po dośrodkowaniu z roku boiska, głową umieścił piłkę w siatce. Kolejne trafienie gospodarzy wisiało na włosku, jednak w świetnej dyspozycji znajdował się Kuchta. Już do ostatniego gwizdka piłkarze Piotra Plewni nie potrafili znaleźć odpowiedzi na pewną grę "Żółto-Niebieskich". Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Arka Gdynia - Odra Opole 3:0 (2:0)

Bramki: Adamczyk 33 (k), 34, Dobrotka 51

Arka Gdynia: Kacper Krzepisz - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Luis Valcarce - Olaf Kobacki, Adam Deja, Michał Bednarski (69. Marcus Vinicius), Hubert Adamczyk (88. Nestor Gordillo), Fabian Hiszpański (82. Mateusz Stępień) - Karol Czubak (82. Mateusz Żebrowski)

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Mateusz Spychała (61. Tomas Mikinic), Piotr Żemło, Konrad Kostrzycki, Mateusz Maćkowiak - Cezary Sauczek (62. Konrad Nowak), Miłosz Trojak (73. Maciej Wróbel), Rafał Niziołek (62. Michał Pawlik), Mateusz Marzec (53. Arkadiusz Piech), Krzysztof Janus - Dawid Czapliński