Koniec "CR7"? Z jakim numerem zagra Cristiano Ronaldo?

Piłka nożna
Koniec "CR7"? Z jakim numerem zagra Cristiano Ronaldo?
fot. PAP
Z jakim numerem w Manchesterze United zagra Cristiano Ronaldo

Cristaino Ronaldo zdecydował się na powrót do Manchesteru United. Nie wiadomo jednak, czy kapitan reprezentacji Portugalii na Old Trafford przyjmie swój stary numer. Na drodze stoją reguły obowiązujące w angielskiej lidze.

W zasadach Premier League obowiązujących na sezon 2021/2022 jasno zapisane są reguły dotyczące numerów na koszulkach piłkarzy. 

 

"Przed rozpoczęciem sezonu wszystkie kluby muszą przypisać numer, do każdego zawodnika swojej pierwszej drużyny", a także - "Do momentu opuszczenia klubu zawodnik przez cały sezon winien jest nosić koszulkę z numerem wcześniej do niego przypisanym" - można przeczytać w opisanych regułach. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "Cristiano Ronaldo wraca do domu"

 

Ronaldo zatem nie będzie grał z "siódemką" na plecach, ponieważ ta przypisana jest już do Cavaniego. Jedyną opcją byłoby odejście Urugwajczyka z Old Trafford, ale na razie na to się nie zanosi. Niedostępna jest również dziewiątka, z którą występuje Anthony Martial. 

 

Możliwe, że były gwiazdor Realu Madryt zdecyduje się zagrać z numerem 28. Taki numer widniał na jego koszulce podczas gry w Sportingu Lizbona. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie