V Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych - Twierdza Przemyśl (WIDEO)

W dniach 20-21 sierpnia w Przemyślu odbyły się V Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych. W turnieju wzięły udział 32 pary, w tym para reprezentująca Polskę w turniejach międzynarodowych Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Jak przebiegały rozgrywki? Zapraszamy na reportaż.

Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych odbywają się od pięciu lat. Poprzednia edycja, ze względu na pandemię koronawirusa, została zorganizowana przez AZS Lublin. W tym roku rozgrywki powróciły do macierzy, którą jest piękne miasto Przemyśl.

W turnieju rywalizowały 32 pary, choć chętnych do gry było zdecydowanie więcej. Na Podkarpacie przyjechały ekipy z całej Polski. Nie brakowało zwycięzców poprzednich edycji. Debiut zanotowali Jędrzej Brożyniak (CS PSP Częstochowa) i Piotr Janiak (1 Dywizjon Lotniczy w Leźnicy Wielkiej), którzy fenomenalnie wywiązali się z roli faworytów i wygrali całe zawody. W finale pokonali ubiegłorocznych wicemistrzów Tomasza Belczyka (KP PSP Gostynin) i Jakub Korczyka (KP PSP Krapkowice).

Brązowy medal wywalczyli Bartłomiej Baniak i Marcin Melnarowicz (KM PSP Opole). W meczu o 3 miejsce pokonali Andrzeja Mankowa (Komenda Miejska Policji w Olsztynie) i Jarosława Urbana (Izba Administracji Skarbowej Olsztyn).

Jak przebiegał cały turniej i co działo się wokół niego? Zapraszamy na reportaż z V Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej - Twierdza Przemyśl!