Premier League: Manchester City rozbił Arsenal

Manchester City pokonał Arsenal 5:0!

Manchester City pokonał Arsenal FC 5:0 w meczu 3. kolejki Premier League. Przewaga podopiecznych Josepa Guardioli nie podlegała żadnej dyskusji. Dla "Kanonierów" to trzecia porażka w lidze.

W meczu Manchester City - Arsenal FC łatwo było wskazać faworyta. Jak się okazało, mistrzowie Anglii nie dość, że wygrali, to jeszcze zrobili to w kapitalnym stylu.

Już w 7. minucie wynik otworzył Ilkay Gundogan. Jeszcze przed przerwą kolejne ciosy wyprowadzili Ferran Torres i Gabriel Jesus. W międzyczasie Granit Xhaka obejrzał czerwoną kartkę, więc sytuacja gości stała się niezwykle trudna. "The Citizens" nie zamierzali zwalniać tempa. Po przerwie kolejne bramki zdobyli Rodri i ponownie Torres.

Dla "Kanonierów" była to trzecia porażka w trzecim meczu Premier League. Wcześniej musieli uznać wyższość Brentford (0:2) i Chelsea (0:2).

Manchester City - Arsenal FC 5:0 (3:0)

Bramki: Ilkay Gundogan 7, Ferran Torres 12, 84, Gabriel Jesus 43, Rodri 53

Czerwona kartka: Granit Xhaka (35, Arsenal FC)