Turniej WTA w Chicago: Kolejny finał Jeliny Switoliny

Jelina Switolina zameldowała się w finale turnieju WTA w Chicago

Najwyżej rozstawiona Jelina Switolina pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 6:1, 6:7 (4-7), 6:3 w półfinale turnieju WTA na kortach twardych w Chicago (pula nagród 235 tys. dol.). Ukraińska tenisistka po raz 19. wystąpi w decydującym spotkaniu imprezy cyklu.

Zacięty pojedynek Switoliny z Peterson trwał prawie dwie i pół godziny.

Będąca szóstą rakietą świata Ukrainka pod koniec lipca wywalczyła w Tokio brązowy medal olimpijski. Późniejsze przenosiny do Ameryki Północnej początkowo sprawiły jej kłopoty - zarówno w Montrealu, jak i w Cincinnati przegrała swoje pierwsze spotkanie. Dopiero w Chicago, w tygodniu poprzedzającym początek wielkoszlemowego US Open, odzyskała właściwy rytm.

W finale zawodów WTA wystąpi po raz pierwszy w tym sezonie, a łącznie po raz 19. w karierze. W dorobku ma 15 tytułów. Jedną z trzech zawodniczek, które pokonały ją w decydującym pojedynku zawodów tej rangi była Agnieszka Radwańska (New Haven 2016).

W Chicago finałową rywalką tenisistki z Odessy będzie rozstawiona z "dziewiątką" Francuzka Alize Cornet lub Rosjanka Warwara Graczewa. Druga z zawodniczek w piątek kończyła jeszcze ćwierćfinałowy mecz z Ukrainką Martą Kostiuk, który został przerwany dzień wcześniej w drugim secie. Ostatecznie wygrała ona 6:7 (4-7), 6:3, 6:4.

W deblu rywalizowała w Chicago Alicja Rosolska. Polka i Japonka Eri Hozumi odpadły w ćwierćfinale.

Wynik półfinału:

Jelina Switolina (Ukraina, 1) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:1, 6:7 (4-7), 6:3. (PAP)