Znakomity występ Filipa Jagiełło. Gol i asysta Polaka w meczu ligowym

Filip Jagiełło w barwach reprezentacji Polski U-21.

Kapitalny mecz w 2. kolejce Serie B rozegrał polski pomocnik Brescii Calcio - Filip Jagiełło. Nasz rodak walnie przyczynił się do okazałego zwycięstwa swojego zespołu nad Cosenza Calcio 5:1. Jagiełło strzelił gola i otworzył wynik piątkowego meczu. Ponadto 24-latek pochodzący z Lubina zanotował asystę.

Jagiełło drugi sezon z rzędu przebywa na wypożyczeniu w Brescii Calcio z Genoi CFC. Wychowanek Zagłębia Lubin, który w zeszłym sezonie był ważnym zawodnikiem w ekipie z Lombardii, już w 9. minucie wpisał się na listę strzelców.

Pięć minut później wynik piątkowej rywalizacji podwyższył holenderski pomocnik Tom van de Looi. Na tym piłkarze Brescii poprzestali, ale... tylko w pierwszej połowie.

Po przerwie kolejnego gola "dorzucił" Matteo Tramoni w 57. minucie. Dziesięć minut później po raz drugi piłkę do bramki gości skierował van de Looi. W 67. minucie przy trafieniu Holendra asystował Jagiełło.

W 70. minucie przyjezdni odpowiedzieli bramką Gabriele Goriego. Ostatnie słowa należało jednak do gospodarzy, którzy w 90. minucie strzelili piątego gola. Dzieła zniszczenia dokonał Stefano Moreo, któremu asystował weteran włoskich boisk - Rodrigo Palacio. 39-letni Argentyńczyk na murawę wszedł z ławki rezerwowych w 68. minucie.

Jagiełło na placu gry przebywał do 69 minuty. Z kolei drugi z naszych rodaków grających w Brescii Calcio - Jakub Łabojko cały mecz spędził wśród rezerwowych. Ekipa prowadzona przez Filippo Inzaghiego jest liderem Serie B. Jagiełło i spółka dotychczas zgromadzili komplet sześciu punktów.