Ekstraliga rugby: Mecz w Sopocie nie doszedł do skutku

Nie doszedł do skutku mecz Ogniwo Sopot – Master Pharm Rugby Łódź w ekstralidze rugby. Łodzianie przez zablokowaną autostradę nie dojechali do Trójmiasta. Do niespodzianki doszło za to w Krakowie - tamtejsza Juvenia pokonała Awentę Pogoń Siedlce 21:14.

W niedzielę rano, po wypadku w miejscowości Bobrowiec, między węzłami Kopytkowo i Pelplin (Pomorskie), zablokowana została w kierunku Gdańska autostrada A1. W wyniku zderzenia ciężarówki z autem osobowym zginęła jedna osoba.

Według informacji, która dotarła do Sopotu, przez to wydarzenie nie mogli dotrzeć na mecz łodzianie (miał się rozpocząć o godz. 13.00). Według pierwotnych informacji miał się on rozpocząć z opóźnieniem. Jednak po godz. 14.00 zawodnicy Master Pharm Rugby mieli zrezygnować z dojechania na miejsce i zawrócić do Łodzi.

Po wysokiej przegranej w pierwszej kolejce nowego sezonu (14:53 z Up Fitness Skrą Warszawa), Juvenia z pewnością nie była faworytem potyczki z Pogonią. Siedlczanie co prawda również przegrali swój pierwszy mecz z Lechią Gdańsk, ale po wyrównanym spotkaniu zainkasowali defensywny punkt bonusowy.

Zawodnicy z Mazowsza od pierwszego gwizdka ruszyli do natarcia. Przez niemal dwadzieścia minut rozbijali się o mur defensywy "Smoków", kilka razy niebezpiecznie zbliżając się do pola punktowego. Wspomniany mur zdołali w końcu przebić, gdy na pole punktowe wpadł Przemysław Rajewski. Pogoń wyszła na prowadzenie, ale strata punktowa wyraźnie rozjuszyła krakowian, którzy zaczęli wykorzystywać swoje atuty w grze otwartej. Doskonałą pracę wykonał również młyn i to właśnie ta formacja postawiła kropkę nad „i”, w krótkim czasie dwukrotnie przedzierając się za linię końcową boiska. Autorami przyłożeń byli Marcin Siemaszko i Juan Van Der Westhuizen. Daniel Tomanek podwyższył drugie z nich.

Tuż przed przerwą siedlczanie zdołali jeszcze raz wyjść na prowadzenie i po 40 minutach gry było 12:14. W drugiej połowie dość długo utrzymywał się wynik 15:14 dla Juvenii, ale w decydujących fragmentach meczu, gospodarze dwukrotnie wykorzystali próby kopów na bramkę po rzutach karnych i zwyciężyli 21:14.

– O naszym zwycięstwie zadecydowały dwie sprawy. Pierwsza – zespół realizował w pełni założenia taktyczne. Druga – każdy ciężko pracował w defensywie i stanowiliśmy monolit. Nie mam żadnych zastrzeżeń, do któregokolwiek z graczy. Każdy włożył w ten mecz serce i cieszę się, że mogłem im na koniec podziękować i pogratulować takiej postawy. Mam nadzieję, że tak będziemy grać w każdym kolejnym spotkaniu – powiedział trener Juvenii Łukasz Kościelniak.

Swoje mecze wygrały też Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew i Skra.

Wyniki meczów 2. kolejki ekstraligi rugby:

2021-08-28: Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 11:33 (11:12)
2021-08-28: Edach Budowlani Lublin – Up Fitness Skra Warszawa 24:27 (17:19)
2021-08-28: Juvenia Kraków – Awenta Pogoń Siedlce 21:14 (12:14)
2021-08-28: Posnania Poznań – Lechia Gdańsk 22:34 (8:22)

2021-08-29: Ogniwo Sopot – Master Pharm Rugby Łódź –> mecz nie doszedł do skutku