Malwina Smarzek: Dwa miesiące temu pewnie przegrałybyśmy taki mecz

Siatkówka
Malwina Smarzek: Dwa miesiące temu pewnie przegrałybyśmy taki mecz
fot. CEV

– Cieszę się, że zagrałyśmy jako zespół. Kiedy coś nie funkcjonowało, mogliśmy to zmienić, żeby odwrócić losy spotkania. Sądzę, że dwa miesiące temu w Rimini na Lidze Narodów przegrałybyśmy taki mecz – powiedziała po wygranej z Ukrainą 3:1 kapitan reprezentacji Polski Malwina Smarzek.

Bożena Pieczko: Jeżeli sukces rodzi się w bólach, ten mecz idealnie to odzwierciedla.

 

Malwina Smarzek: Nie spodziewałam się niczego innego po tym meczu. Wiedziałyśmy, że Ukraina jest zespołem doświadczonym. Poprzednie mecze pokazały, że każdy faworyt ma problemy w 1/8 finału. Ja się cieszę, że zagrałyśmy jako zespół. Kiedy coś nie funkcjonowało, mogłyśmy to zmienić, żeby odwrócić losy spotkania. Sądzę, że dwa miesiące temu w Rimini na Lidze Narodów przegrałybyśmy taki mecz. Czekam na wtorkowe spotkanie z Turczynkami. Myślę, że tam będzie więcej nerwowych momentów.

 

Zobacz także: Polskie siatkarki w ćwierćfinale mistrzostw Europy

 

Wrócę do tych zmian. Wchodziłaś w pierwszym secie na przyjęcie, później wróciłaś na swoją nominalną pozycję. Te zmiany faktycznie dawały taką świeżość w zespole…

 

Jesteśmy zespołem, dlatego musimy sobie pomagać, kiedy którejś z nas nie idzie. Czasami potrzeba zmiany i to właśnie trener zrobił.

 

W meczu z Turczynkami nie będzie miejsca na takie błędy…

 

Na pewno, ale ja jestem spokojna. Mamy taką przypadłość, że w meczu z teoretycznie słabszymi lubimy wprowadzać nerwowość w nasze szeregi. Do tej pory z Turcją grałyśmy dobre mecze, ale przegrywałyśmy. Teraz mam lepsze przeczucie.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie