MŚ U–19 siatkarzy: Pewny awans Polaków! Znów bez straty seta

Polacy w najlepszej ósemce mistrzostw świata U-19.

Polscy siatkarze awansowali do najlepszej ósemki mistrzostw świata U-19, które rozgrywane są w Teheranie. Podopieczni Michała Bąkiewicza pokonali w meczu 1/8 finału Kolumbię 3:0.(25:19, 25:22, 25:12). Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych zdobył Tytus Nowik.

Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie od trzech punktów z rzędu zdobytych przez Kolumbijczyków. Później Polacy doszli do głosu i po dziewięciu akcjach byli na prowadzeniu. Kolejne minuty przyniosły wyrównaną walkę. Dopiero w drugiej części podopieczni Bąkiewicza wypracowali przewagę, której już nie oddali. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 25:19. Polacy zdecydowanie lepiej grali w ataku, ale popełnili również więcej błędów.

W drugim secie Biało-Czerwoni rozpoczęli walkę od straty czterech punktów. Powtórzył się zatem scenariusz z początku meczu i słabych pierwszych minut. Na szczęście Polacy szybko wrócili do gry, zdobywając sześć oczek z rzędu. Tym razem losy seta rozstrzygnęły się w samej końcówce, ale znów ekipa Bąkiewicza była górą. Decydujące okazały się trzy punkty zdobyte blokiem oraz tyle samo asów serwisowych.

Trzeci i zarazem ostatni set były najbardziej jednostronny. Tym razem Polacy zaczęli od prowadzenia 7:0 a następnie tylko powiększali przewagę. Po godzinie i piętnastu minutach Biało-Czerwoni zameldowali się w najlepszej ósemce turnieju.

W ekipie Bąkiewicza najlepiej punktował Nowik, autor 13 punktów. Z kolei drużynowo reprezentacja Polski zanotowała siedem asów serwisowych i pięć punktowych bloków oraz popełniła trzynaście błędów.

W walce o półfinał Polska zmierzy się z lepsza drużyną z pary Niemcy - Belgia.

Polska - Kolumbia (25:19, 25:22, 25:12)

Polska: Kajetan Kubicki, Kamil Szymendera, Jakub Majchrzak, Tytus Nowik, Piotr Śliwka, Mateusz Kufka, Kuba Hawryluk oraz Damian Biliński, Dominik Czerny, Jakub Olszewski, Kacper Ratajewski i Mateusz Nowak. Trener: Michał Bąkiewicz.

Kolumbia: Carlos Tobinson,Tomas Gonzalez, Roonie Mosquera, Harru Rivas, Miguel Martinez, Pabon Rodriguez, Jauan Mosquera oraz Alexandro Burgos Herrera, Juan Velasco, Carlon Martinez, Sammi Monsalve, Andreas Osorio i Daniel Rivas. Trener: Carlos Felipe Arboleda