US Open: Stephens lepsza w meczu finalistek z 2017 roku, może być rywalką Linette

Sloane Stephens

Sloane Stephens pokonała Madison Keys 6:3, 1:6, 7:6 (9-7) w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open. Amerykańskie tenisistki w Nowym Jorku zmierzyły się wcześniej w finale edycji 2017, kiedy również lepsza była Stephens.

W trwającym 129 minut pojedynku wyżej notowana, dwa lata młodsza Keys skuteczniej serwowała (sześć asów wobec jednego rywalki i 1-3 w podwójnych błędach), miała lepszy bilans uderzeń wygrywających względem niewymuszonych błędów (36/37 kontra 12/25), zdobyła ogółem więcej punktów (102-90), ale w decydujących górą była Stephens.

To ona także wygrała finał cztery lata temu oraz pokonała rodaczkę we French Open 2018 w ich drugim starciu w Wielkim Szlemie. W poniedziałek w imprezach tej rangi poprawiła bilans na 3-0 i 5-2 łącznie.

Zajmująca 66. pozycję w klasyfikacji tenisistek Stephens, która w połowie 2018 roku była trzecia w świecie, w drugiej rundzie może być rywalką Magdy Linette. Polka w poniedziałek zagra z inną reprezentantką gospodarzy, rozstawioną z numerem 21. Cori Gauff.

Wcześniej pierwszego dnia rywalizacji do drugiej rundy awansowały m.in. byłe liderki listy światowej Hiszpanka Garbine Muguruza (nr 9.) i Rumunka Simona Halep (12.).

Tuż przed startem zmagań na kortach Flushing Meadows z udziału w ostatniej tegorocznej lewie Wielkiego Szlema wycofały się z powodu kontuzji Łotyszka Jelena Ostapenko, triumfatorka French Open 2017, oraz finalistka Australian Open z lutego tego roku Amerykanka Jennifer Brady.

Mecz Linette z Gauff powinien się rozpocząć ok. godz. 22 czasu polskiego.