Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe ME siatkarek 2021. Wyniki meczów 1/8 finału

W poniedziałek rozegrane zostały dwa ostatnie mecze 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarek. W ćwierćfinale zameldowały się Włoszki, które wygrały 3:1 z reprezentacją Belgii. Stawkę uczestników tej fazy rozgrywek uzupełniła Rosja, która pokonała 3:1 Białoruś.

Włoszki były faworytkami spotkania z reprezentacją Belgii i wywiązały się z tej roli. Belgijki jedynie w drugiej odsłonie nawiązały zaciętą walkę z przeciwniczkami, co więcej – rozstrzygnęły na swoją korzyść emocjonującą końcówkę (23:25). W pozostałych setach ni było jednak większej dyskusji. Włoszki wygrały pewnie, a w ostatniej akcji meczu skutecznym atakiem popisała się Elena Pietrini (25:12). Siatkarki z Italii dominowały w ataku i bloku (11–4). Nierówna dyspozycja nie przeszkodziła Paoli Egonu w zdobyciu 27 punktów (43% skuteczności w ataku).

Białorusinki dobrze rozpoczęły spotkanie z Rosją, ale gra szybko się wyrównała i pierwszą partię rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. Zakończył ją as serwisowy Rosjanek po taśmie (27:25). W drugim secie było podobnie. Przewaga reprezentacji Białorusi (5:8, 15:16) i świetna końcówka Sbornej, która wygrała 25:20. W trzeciej odsłonie Białorusinki nie dały jednak dojść rywalkom do głosu i tym razem utrzymały przewagę. Autowy atak Rosjanek ustalił wynik na 19:25. Kolejny set toczył się przy wyraźnej przewadze Rosjanek. Gdy Arina Fiedorowcewa popisała się asem serwisowym, miały piłkę meczową przy stanie 24:18. To jednak nie był koniec emocji, bo Białorusinki obroniły pięć meczboli! Dopiero kiwka Iriny Kapustiny za blok rywalek zakończyła to spotkanie (25:23).