ME siatkarek: Polska - Turcja. Wynik meczu

Siatkówka

Turcja, wicemistrz Starego Kontynentu, będzie we wtorek w Płowdiw rywalem polskich siatkarek w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Rywalki zagrają osłabione, ale będą mogły liczyć na wsparcie swoich kibiców. Początek meczu o godz. 19.30.

Każdy fan siatkówki w kraju nad Wisłą wierzy, że w 2021 roku naszą kadrę stać na walkę o medal. Jednak żeby myśleć o miejscu na podium, podopieczne Jacka Nawrockiego najpierw muszą wyeliminować bardzo silną Turcję. Wicemistrzynie Europy grają na tych mistrzostwach jak z nut. Nie przegrały dotychczas żadnego spotkania i straciły zaledwie dwa sety.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące słowa Malwiny Smarzek po meczu z Ukrainą

 

Z Turczynkami Biało-Czerwone mają duże rachunki do wyrównania. Dwa lata temu w Ankarze w półfinale mistrzostw Europy uległy gospodyniom 1:3. Jeszcze bardziej bolesna porażka przytrafiła się drużynie Jacka Nawrockiego w styczniu 2020 roku. W holenderskim Apeldoorn w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Polska także w półfinale przegrała z Turcją 2:3, choć miała kilka piłek meczowych, dających awans do finału. Ostatecznie to zwyciężczynie tego meczu poleciały do Tokio.

 

Zdecydowanym faworytem są we wtorek Turczynki, które w sześciu dotychczasowych spotkaniach ME straciły zaledwie dwa sety. W 1/8 finału dość pewnie pokonały Czeszki 3:1. Polki w trakcie turnieju doznały tylko jednej porażki - z Bułgarią 1:3, natomiast w pojedynku o ćwierćfinał wygrały z Ukrainą 3:1.

 

Wicemistrzynie Europy mają jednak kłopoty kadrowe. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa miała jedna z liderek reprezentacji - Meryem Boz i wróciła już do domu. Siatkarki znad Bosforu będą za to mogły liczyć na mocne wsparcie ze strony swoich kibiców. W Bułgarii mieszka ok. 700 tysięcy osób mających tureckie pochodzenie. W meczu z Czechami w hali w Płowdiw około dwóch tysięcy Turków dopingowało swój zespół.

 

Transmisja meczu Polska - Turcja w Polsacie Sport, Super Polsacie i na Ipla.tv (od godziny 19:20). Z kolei na relację na żywo zapraszamy na Polsatsport.pl od godz. 19:30. 

A.J., Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie