Polska – Iran po raz drugi! Pary półfinałowe mistrzostw świata U–19 siatkarzy

Na środę zaplanowano półfinały rozgrywanych w Teheranie mistrzostw świata U–19 siatkarzy. Reprezentacja Polski po ćwierćfinałowym zwycięstwie 3:0 nad Niemcami, w walce o finał zagra z Iranem.

Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza w Teheranie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i nie stracili jeszcze seta. W grupie pokonali po 3:0 Nigerię, Indie, Iran, a mecz z Gwatemalą wygrali walkowerem. W 1/8 finału uporali się w trzech partiach z Kolumbią. Również ćwierćfinałowy przeciwnik, którym była reprezentacja Niemiec, nie był w stanie przerwać dobrej passy biało-czerwonych. Nie oznacza to jednak, że Polacy wygrali gładko – ostatnią odsłonę zwieńczyła zacięta gra na przewagi (28:26).

Półfinałowym rywalem będzie - po raz drugi w tym w tym turnieju - reprezentacja Iranu. Gospodarze turnieju w ćwierćfinale pokonali 3:1 Argentynę. We wcześniejszym spotkaniu 1/2 finału Bułgaria zagra z Rosją.