Hokejowe MŚ kobiet: Kanada wygrała z USA po dogrywce w finale

Reprezentacja Kanady wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2 po dogrywce w Calgary w finale mistrzostw świata w hokeju na lodzie kobiet.

Reprezentacja Kanady wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2 po dogrywce w Calgary w finale mistrzostw świata w hokeju na lodzie kobiet. Zwycięską bramkę strzeliła Marie-Philip Poulin w 68. minucie. W spotkaniu o trzecie miejsce Finlandia pokonała Szwajcarię 3:1.

Poprzedni turniej odbył się w 2019 roku, a wówczas triumfowała drużyna USA. Teraz też Amerykanki miały szansę na złoto, bowiem po zaledwie 13 minutach prowadziły 2:0. W drugiej tercji Kanadyjki odrobiły straty, a rozstrzygnięcie nastąpiło w dogrywce.

Hokeistki Kanady po raz 11. zostały mistrzyniami świata. Ostatnio były najlepsze w 2012 roku. Później wygrywały zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych.