ME siatkarzy: Sensacyjna porażka Estonii na otwarcie turnieju

Sensacyjna porażka Estonii na otwarcie turnieju.

Pierwszy dzień siatkarskich mistrzostw Europy i od razu sensacja. Estonia przegrała 1:3 ze skazywaną na porażkę Łotwą na początek zmagań w grupie D.

Pierwsze dwa sety padły łupem Łotyszy i sensacja wisiała w powietrzu. W trzecim secie 25:16 triumfowali Estończycy i gdy wydawało się, że wrócą do gry, w czwartej partii ponownie górą okazali się outsiderzy. Łotwa triumfowała 3:1 i rozpoczęła zmagania w grupie D od sensacyjnego zwycięstwa za trzy punkty.

Estonia - Łotwa 1:3 (23:25, 22:25, 25:16, 21:25)

W drugim ze środowych meczów nie było niespodzianki. Finlandia wygrała 3:1 z Macedonią Północną i została pierwszym liderem grupy C.

Finlandia - Macedonia Północna 3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 są rozgrywane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii oraz Finlandii. W imprezie biorą udział 24 reprezentacje. Decydujące mecze turnieju zostaną rozegrane w Katowicach.