Paraolimpiada: Srebrny medal Szymona Sowińskiego w strzelectwie

Szymon Sowiński zdobył w srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w strzelaniu z pistoletu na dystansie 25 metrów SH1.

Szymon Sowiński zdobył w czwartek srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w strzelaniu z pistoletu na dystansie 25 metrów SH1. Polak musiał rywalizować w dwóch dogrywkach, w tym o srebro. To 19. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio.

Sukcesu Sowińskiemu pogratulował na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Zwyciężył Chińczyk Xing Huang, a trzecie miejsce zajął Ukrainiec Oleksij Denysiuk.

Biało-czerwoni mają 19 medali (3-6-10) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.