US Open: Alicja Rosolska w drugiej rundzie debla

Alicja Rosolska i Eri Hozumi awansowały do drugiej rundy US Open.

Alicja Rosolska i Japonka Eri Hozumi pokonały Niemkę Julię Lohoff i Białorusinkę Lidię Morozową 6:3, 6:3 i awansowały do drugiej rundy rywalizacji deblistek w wielkoszlemowym turnieju tenisowym US Open w Nowym Jorku.

W grze podwójnej w ostatniej tegorocznej lewie Wielkiego Szlema sił spróbują też Łukasz Kubot, którego partnerem będzie Brazylijczyk Marcelo Melo oraz Hurbert Hurkacz i Szymon Walków. Polska para już w środę rozpoczęła mecz z rozstawionymi z numerem piątym Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem. Przy remisie po dwóch setach i prowadzeniu biało-czerwonych w trzecim 2:1 spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu i ma być dokończone w nocy z czwartku na piątek.

Wynik 1. rundy debla kobiet:

Alicja Rosolska, Eri Hozumi (Polska, Japonia) - Julia Lohoff, Lidia Morozowa (Niemcy, Białoruś) 6:3, 6:3.