Łukasz Wachowski sekretarzem generalnym PZPN

Piłka nożna
Łukasz Wachowski sekretarzem generalnym PZPN
fot. Cyfrasport
Łukasz Wachowski zastąpi na stanowisku sekretarza generalnego PZPN Macieja Sawickiego.

Łukasz Wachowski będzie pełnił obowiązki sekretarza generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej do końca 2021 roku – poinformował PZPN na stronie internetowej.

O nominacji Wachowskiego zdecydował na czwartkowym posiedzeniu zarząd futbolowej centrali. Zastąpi na stanowisku Macieja Sawickiego, który odchodzi z federacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Ostrzeżenie dla Polaków"

 

Wachowski (ur. 2 listopada 1982 roku) jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W Polskim Związku Piłki Nożnej pracuje od 2009 roku, początkowo w Departamencie Prawnym. Pod koniec 2012 został Dyrektorem Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN (dziś Departament Piłkarstwa Profesjonalnego).

 

 

Jak podkreślono w komunikacie, przed sezonem 2017/2018 powierzono mu również projekt wprowadzenia systemu VAR w Polsce, który zakończył się sukcesem. PZPN był jedną z pierwszych federacji na świecie, która go wprowadziła.

 

Wachowski od maja 2015 roku do sierpnia 2017 był członkiem Komisji UEFA ds. Statusu Piłkarzy, Transferów i Agentów Piłkarskich. Od maja 2015 jest również delegatem meczowym UEFA, a od września 2017 członkiem Komisji ds. Licencji Klubowych UEFA.

 

Dwa tygodnie temu nowym prezesem PZPN został Cezary Kulesza.

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie