EBL: Derby w Stargardzie dla Kinga

Rolandas Jarutis, trener Kinga.

King Szczecin pokonał po dogrywce w derbowym spotkaniu w Energa Basket Lidze PGE Spójnię Stargard 81:75.

Jonas Zohore na początku spotkania był niezwykle aktywny i to dzięki jego akcjom gospodarze prowadzili 7:2. PGE Spójnia nie potrafiła jednak włączyć do ataku kolejnych graczy, a dzięki akcji 2+1 Stacy’ego Davisa to przyjezdni zdobywali przewagę. King skończył na serii 14:0 - po trafieniu Kacpra Borowskiego było 13:20 po 10 minutach. Stargardzianie świetnie weszli w drugą kwartę, a ważną postacią był ponownie Zohore - po jego wsadzie gospodarze byli na prowadzeniu. Obie ekipy ciągle nie pokazywały jednak najlepszej formy ofensywnej, co przekładało się na niski wynik. Dzięki trójce Jacobi Boykinsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:28.

Trzecia kwarta długo niewiele zmieniała - szczecinianie starali się być w miarę blisko przeciwników, ale np. po trójce Ericka Neala to gospodarze mieli aż 10 punktów przewagi. Znacznie zmniejszał to jednak Kacper Borowski, a po kilku chwilach trójka Pawła Kikowskiego oznaczała remis! Po kolejnym rzucie z dystansu tego samego gracza po 30 minutach było 47:46 dla Kinga. Następna część meczu była niezwykle wyrównana i toczyła się w rytmie kosz za kosz. Później nieźle prezentował się Erick Neal i dzięki niemu to ekipa trenera Marka Łukomskiego była minimalnie lepsza. W samej końcówce Davis dał przyjezdnym kolejny remis, a w odpowiedzi rzut z połowy Neala okazał się niecelny - to oznaczało dogrywkę!

Dodatkowy czas gry był bardzo zacięty, ale w końcówce kluczową akcją popisał się Djoko Salić. Później rzuty wolne wykorzystali Paweł Kikowski oraz Sherron Dorsey-Walker i to King cieszył się ze zwycięstwa 81:75.

Najlepszym zawodnikiem gości był Paweł Kikowski z 18 punktami i 3 asystami. Jonas Zohore zdobył dla gospodarzy 17 punktów i 11 zbiórek.

PGE Spójnia Stargard - King Szczecin 75:81 po dogrywce (13:20, 23:8, 10:19, 20:19 - 9:15).

PGE Spójnia Stargard: Eric Neal 18, Jonas Zohore 17, Justin Gray 11, Jacobi Boykins 10, Daniel Szymkiewicz 6, Jake O'Brien 5, Tomasz Śnieg 4, Kacper Młynarski 4, Piotr Niedźwiedzki 0.

King Szczecin: Paweł Kikowski 18, Stacey Davis 16, Jakub Schenk 16, Sherron Dorsey-Walker 12, Kacper Borowski 11, Djoko Salic 6, Filip Matczak 2, Michał Kroczak 0, Mateusz Bartosz 0.