El. ME U-21: Polska pokonała Łotwę w pierwszym meczu kwalifikacji do Euro

Michał Skóraś otworzył wynik meczu.

Od zwycięstwa reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy U-21. Podopieczni Macieja Stolarczyka pokonali na wyjeździe Łotwę 2:0. Gole zdobyli Michał Skóraś i Łukasz Poręba.

W pierwszej połowie Polacy dwukrotnie byli w stanie zagrozić łotewskiej bramce. W 15. minucie gry strzał Łukasza Poręby obronił Frenks Orols. Na kolejną okazję do trafienia Biało-Czerwoni musieli czekać do końcówki pierwszej części gry. Adrian Benedyczak minął bramkarza, lecz jego strzał w ostatniej chwili zablokował Normundus Uldrikis.

Poza tymi dwiema sytuacjami Polacy zrobili niewiele, aby wyjść na prowadzenie. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Tuż po zmianie stron jeden z obrońców reprezentacji Łotwy zagrał ręką w polu karnym. Piłkarze Stolarczyka domagali się "jedenastki", lecz gwizdek sędziego milczał. W 55. minucie Polacy wyszli na prowadzenie. Szybki atak technicznym strzałem zakończył Michał Skóraś. Piłka zatrzepotała w siatce i mieliśmy 1:0.

Reprezentanci Polski ruszyli do ofensywy. Do siatki mogli trafić Praszelik i Benedyczak. Biało-Czerwoni zdobyli drugą bramkę w 86. minucie gry. Poręba przechwycił przed polem karnym źle wybitą piłkę. Gracz Zagłębia Lubin oddał strzał, po którym piłka przelobowała bramkarza reprezentacji Łotwy.

Wówczas stało się jasne, że nic nie odbierze Polakom trzech punktów. W grupie B eliminacji do młodzieżowego Euro oprócz Biało-Czerwonych zwycięstwa odniosły Niemcy i Izrael.

Łotwa - Polska 0:2 (0:0)

Bramki: Skóraś 55, Poręba 86