ME siatkarek 2021: Turcja - Serbia. Relacja i wynik na żywo

W pierwszym półfinale mistrzostw Europy siatkarek przeciwnikiem Turcji będzie Serbia. Której ekipie uda się awansować do finału? Relacja na żywo z meczu Turcja - Serbia na Polsatsport.pl.

Siatkarki z Turcji bez problemu przeszły przez fazę grupową. Podczas pięciu meczów straciły tylko jednego seta. W trakcie walki o 1/8 finału pokonały: Rumunię (3:1), Ukrainę (3:0), Szwecję (3:0), Finlandię (3:0) i Holandię (3:0). Dzięki temu zajęły pierwsze miejsce w grupie. Ich następnym rywalem była ekipa z Czech. Mimo utraty seta Turczynki dały radę zwyciężyć w tym spotkaniu 3:1. Następnie na ich drodze stanęły Polki. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały ten mecz 0:3.

- Turcja to zespół, z którym trzeba twardo grać o każdą piłkę i postawić swoje warunki. My zupełnie ich nie postawiłyśmy. Raczej grałyśmy pod dyktando Turczynek - oceniła Martyna Grajber po ćwierćfinale.

Podobnie wyglądała droga zawodniczek z Serbii do ćwierćfinału. Wygrały wszystkie spotkania w grupie. Jedyny problem miały w starciu z Rosją, do rozstrzygnięcia którego potrzebne było pięć setów. Podczas pierwszego etapu turnieju Serbki wygrały z: Bośnią i Hercegowiną (3:0), Francją (3:0), Belgią (3:0), Azerbejdżanem (3:0) i Rosją (3:2). Następnie w 1/8 finału ograły ekipę z Węgier (3:0), po czym ponownie pokonały Francuzki (3:1).

Zwycięzca tego półfinału zmierzy się z triumfatorem meczu Holandia - Włochy.

Relacja na żywo z meczu Turcja - Serbia na Polsatsport.pl. Początek o godz. 17:00.