ME siatkarzy 2021: Belgia - Portugalia. Transmisja i stream online

Siatkarze Belgii i Portugalii zmierzą się w swoim drugim meczu w grupie A. Obie ekipy są mocno podrażnione porażkami z pierwszej serii gier. Która drużyna odniesie pierwsze zwycięstwo w Krakowie? Transmisja meczu Belgia - Portugalia na Polsatsport.pl.

W pierwszym meczu Belgia uległa Serbii 1:3. Belgowie po raz siedemnasty występują na mistrzostwach Starego Kontynentu, jednak ani razu nie skończyli imprezy na podium (najlepszy rezultat – czwarte miejsce w 2017 roku). Na ostatnim turnieju "Czerwone Diabły" awansowały z drugiego miejsca w grupie, ale przygodę zakończyły na 1/8 finału. Niespodziewanie Belgia uległa 2:3 Ukraińcom.

W kadrze Belgii znalazło się miejsce dla dwóch zawodników związanych z polskimi parkietami. To przyjmujący Tomas Rousseaux, który latem zamienił Ślepsk Malow Suwałki na GKS Katowice, jak również kapitan Sam Deroo, który w przyszłym sezonie będzie przywdziewał trykot Asseco Resovii.

Portugalii nie wróżono szans w starciu z występującą przed własną publicznością Polską. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego przegrali, ale zdołali urwać jednego seta. Dla Portugalczyków to szóste mistrzostwa Europy. Poprzedni turniej zakończyli na piątym miejscu w grupie, wyprzedzając jedynie Rumunię.

Na boisku po stronie Portugalczyków możemy spodziewać się Miguela Tavaresa, który w latem przeniósł się z Cuprum Lubin do Aluron CMC Warty Zawiercie.

Ostatni raz obie reprezentacje rywalizowały w kwalifikacjach do mistrzostwa świata w 2018 roku. Belgia zwyciężyła bez straty seta.

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 są rozgrywane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii oraz Finlandii. W imprezie biorą̨ udział 24 reprezentacje. Decydujące mecze turnieju zostaną̨ rozegrane w Katowicach.

Transmisja meczu Belgia - Portugalia na Polsatsport.pl. Początek spotkania o 17:30.