Paraolimpiada: Karolina Kucharczyk złotą medalistką w skoku w dal

Inne
Paraolimpiada: Karolina Kucharczyk złotą medalistką w skoku w dal
fot. PAP/EPA
Karolina Kucharczyk wygrała konkurs skoku w dal, ustanawiając rekord paraolimpijski.

Karolina Kucharczyk wygrała konkurs skoku w dal (klasa T20) i ustanowiła rekord paraolimpijski 6,03 m. To 23. medal zdobyty przez polskich sportowców w Tokio. Powtórzyła osiągnięcie z Londynu, zaś w Rio de Janeiro była druga w tej konkurencji.

Piątek był znakomitym dniem dla biało-czerwonych w paraolimpiadzie. Złoto wywalczyły: tenisistki stołowe Natalia Partyka i Karolina Pęk w turnieju drużynowym (klasa 9-10) oraz Barbara Bieganowska-Zając w biegu na 1500 metrów (T20). Z kolei po brąz sięgnął w skoku wzwyż (T44) Maciej Lepiato.

 

ZOBACZ TAKŻE: Organizatorzy igrzysk zwracają pieniądze i oferują pamiątkowe bilety

 

Na najwyższym stopniu podium stanęła także Kucharczyk, która zdecydowanie pokonała rywalki. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Aleksandra Ruczkina 5,49, a trzecie Chorwatka Mikela Bistoski 5,46.

 

Biało-czerwoni mają 23 medale (6-6-11) w japońskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Jeden prawdopodobnie zostanie odebrany. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie