US Open: Hubert Hurkacz i Szymon Walków w 2. rundzie debla. Pokonali utytułowanych rywali

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz i Szymon Walków sprawili niespodziankę, pokonując rozstawionych z numerem piątym Kolumbijczyków Juana Sebastiana Cabalę i Roberta Faraha 6:3, 6:7 (2-7), 6:3 w pierwszej rundzie debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open w Nowym Jorku. Ich kolejnych rywalami będą Australijczycy Matthew Ebden i Max Purcell.

Mecz rozpoczął się w środę, ale został przerwany z powodu deszczu i wichury, która całkowicie zmieniła plan gier. Zawodnicy udali się do szatni w trzecim secie, przy stanie 2:1 dla Polaków.

Kolumbijczycy mają w dorobku 18 wspólnych tytułów - w tym dwa wielkoszlemowe.

Tego samego dnia Hurkacz odpadł z turnieju singlistów, przegrywając w drugiej rundzie z Włochem Andreą Seppim 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 (6-8).

Niespodzianką jest też odpadnięcie w pierwszej rundzie debla Łukasza Kubota i Brazylijczyka Marcelo Melo. Rozstawiony z numerem dziewiątym duet przegrał na otwarcie z reprezentantami gospodarzy Evanem Kingiem i Hunterem Reese 6:7 (2-7), 4:6.

King i Reese znaleźli się w obsadzie dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

Kubot i Melo w 2018 roku dotarli do finału US Open. Polak i Brazylijczyk w latach 2017-20 byli stałym partnerami na korcie, ale jesienią ubiegłego roku ogłosili zakończenie współpracy. W trakcie obecnego sezonu jednak znów połączyli siły.

39-letni lubinianin nie opuszcza jeszcze Nowego Jorku - zgłosił się bowiem również do miksta.

Do drugiej rundy debla w tej imprezie w czwartek awansowały również Alicja Rosolska i Magda Linette (obie z zagranicznymi partnerkami).

Wynik meczu 1. rundy debla mężczyzn:

Hubert Hurkacz, Szymon Walków (Polska) - Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (Kolumbia, 5) 6:3, 6:7 (2-7), 6:3