GP Holandii: Max Verstappen wygrał ostatni trening. Odległa pozycja Roberta Kubicy

Moto
Robert Kubica (Alfa Romeo), który w sobotę rano dowiedział się, że będzie startował na torze w Zandvoort, zajął 19. miejsce.

Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał ostatni, trzeci trening przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Holandii. Robert Kubica (Alfa Romeo), który w sobotę rano dowiedział się, że będzie startował na torze w Zandvoort, zajął 19. miejsce.

Verstappen wyprzedził o 0,556 s Fina Valtteriego Bottasa i o 0,794 lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (obaj Mercedes).

W sobotę rano zapadła decyzja, że w GP Holandii Kubica zastąpi Fina Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Informację podał Alfa Romeo Racing ORLEN.

Mimo że Polak miał niewiele czasu na przygotowania, jeździł nieźle i stracił do zwycięzcy sesji 2,539. Nieznacznie lepsze czasy uzyskało kilku zawodników. Za Kubicą uplasował się syn legendarnego Niemca Michaela Schumachera, Mick (Haas) - strata 2,743.

Drugi z kierowców zespołu Alfa Romeo Włoch Antonio Giovinazzi zajął 15. lokatę. Był wolniejszy o 1,676 od Verstappena. Ostatnia sesja treningowa została na krótko przerwana po niegroźnym wypadku Hiszpana Carlosa Sainza Jr (Ferrari). W sobotę o 15 rozpoczną się kwalifikacje; wyścig w niedzielę o tej samej godzinie.

Po 12 z 22 wyścigów w klasyfikacji MŚ prowadzi Hamilton - 202,5 pkt, a drugi jest Verstappen - 199,5. Wyścig o Grand Prix Holandii wrócił do kalendarza F1 po 36-letniej przerwie. Poprzednio, w 1985 roku, triumfował w Zandvoort Austriak Niki Lauda.