GP Holandii: O której godzinie? Kiedy startuje Robert Kubica?

Moto
Robert Kubica zastąpi Kimiego Raikkonena w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Holandii na torze w Zandvoort.

Robert Kubica zastąpi Kimiego Raikkonena w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Holandii na torze w Zandvoort - poinformował w sobotę zespół Alfa Romeo Racing ORLEN. Fin uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Będzie to 98. start Polaka w mistrzostwach świata F1.

W sobotę rano okazało się, że fiński kierowca, mistrz globu z 2007 roku, nie wystąpi w zawodach w Zandvoort, bowiem jest zakażony koronawirusem. Jak podano w komunikacie, Raikkonen nie ma "żadnych objawów i czuje się dobrze, ale został poddany izolacji w hotelu".

Jego absencja oznacza, że do Formuły 1 wraca Kubica. Ostatni raz startował w grudniu 2019 roku - w barwach teamu Williams - w GP Abu Zabi, gdzie zajął 19. miejsce. Niedługo później dołączył do ekipy Alfa Romeo Racing, której sponsorem został PKN Orlen. Polak brał udział w niektórych treningach F1, był też zawodnikiem serii DTM.

W sobotę o 12:00 rozpoczął się ostatni trening, a na 15:00 zaplanowano kwalifikacje do GP Holandii. Z kolei wyścig odbędzie się w niedzielę o 15:00.

Po 12 z 22 wyścigów w klasyfikacji MŚ prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) - 202,5 pkt, a drugi jest Holender Max Verstappen (Red Bull) - 199,5.

Odległe miejsca zajmują reprezentanci Alfa Romeo - Raikkonen jest 17. (2 pkt), a Giovinazzi 18. (1).