US Open: Carlos Alcaraz wyeliminował Stefanosa Tsitsipasa

Carlos Alcaraz sprawił wielką niespodziankę, eliminując w trzeciej rundzie tenisowego US Open w Nowym Jorku rozstawionego z numerem trzecim Stefanosa Tsitsipasa.

Hiszpan Carlos Alcaraz sprawił wielką niespodziankę, eliminując w trzeciej rundzie tenisowego US Open w Nowym Jorku rozstawionego z numerem trzecim Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:3, 4:6, 7:6 (7-2), 0:6, 7:6 (7-5). Mecz trwał cztery godziny i 11 minut.

18-letni Alcaraz zajmuje dopiero 55. miejsce w rankingu światowym i na koncie ma tylko jeden wygrany turniej - w lipcu w chorwackim Umagu.

W pojedynku z Tsitsipasem młody Hiszpan zmagał się z problemami zdrowotnymi, czwartego seta oddał bez zdobycia gema, ale mimo to przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zdobył sympatię nowojorskiej publiczności, która gorąco go dopingowała. - To spełnienie moich marzeń - powiedział bezpośrednio po meczu wśród wiwatów kibiców.

W 1/8 finału przeciwnikiem Alcaraza będzie Niemiec Peter Gojowczyk.