Vuelta a Espana kobiet: Trzecie miejsce Katarzyny Niewiadomej na 3. etapie

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM Racing) zajęła trzecie miejsce na 3. etapie wyścigu kolarskiego Ceratizit Challenge by La Vuelta, z Manzanedy do Pereiro de Aguiar. Wygrała po samotnej ucieczce nowa liderka klasyfikacji generalnej - Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar).

Utytułowana Van Vleuten na trasie długości 107,90 km uzyskała czas 2:41.53. Druga na mecie Niemka Liane Lippert (DSM) oraz trzecia Niewiadoma straciły do niej 2.48.

W klasyfikacji generalnej Holenderka, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio (złoto w "czasówce", srebro ze startu wspólnego), wyprzedza o 1.34 Szwajcarkę Marlen Reusser z grupy Ale BTC Ljubljana. Niewiadoma awansowała na szóste miejsce, ze stratą 4.14.

Małgorzata Jasińska (Women Cycling Team) zajmuje 78. lokatę - 35.17 za Van Vleuten.

Ceratizit Challenge by La Vuelta składa się z czterech odcinków i zakończy się w niedzielę w Santiago de Compostela. Dwie poprzednie edycje, rozgrywanego od 2015 roku wyścigu, wygrała Niemka Lisa Brennauer.