Memoriał Kamili Skolimowskiej. Piotr Małachowski: Stres większy, niż na igrzyskach

Inne
Memoriał Kamili Skolimowskiej. Piotr Małachowski: Stres większy, niż na igrzyskach
fot. PAP/EPA
Piotr Małachowski oddał ostatnie rzuty w karierze

Ostatnie rzuty w karierze oddał w niedzielny wieczór na Stadionie Śląskim w Chorzowie dyskobol Piotr Małachowski. W konkursie Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej zajął czwarte miejsce. „Stres był większy, niż na igrzyskach” – powiedział.

Kibice nagrodzili go owacją na stojąco, organizatorzy puścili piosenki „Final Countdown” i „The Best”. Po Małachowskim seniorze do koła wszedł jego 8-letni syn Henryk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wzruszające pożegnania i niezłe wyniki podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej

 

Po zawodach uroczyście pożegnano także kończące kariery skaczącą wzwyż Kamilę Lićwinko i młociarkę Joannę Fiodorow.

 

Małachowski otworzył ogromną butelkę szampana. były podziękowania, kwiaty i runda honorowa samochodem wokół bieżni. - Brakowało mi obecności kibiców. Czułem dziś większy stres, niż podczas igrzysk. Ludzie przyszli, dopingowali, bili brawo. To pomaga, publiczność była świetna – stwierdził.

 

Dodał, że chce odpocząć po zakończeniu kariery.

 

- Chcę pobyć z rodziną, bo na tym mi zależało. Co będzie później – zobaczymy. Na pewno nie będę trenerem. Chciałbym pomagać dzieciakom, pokazać, że z małej miejscowości, w trudnych warunkach można do czegoś dojść i spełniać marzenia. Sam nie miałem lekko – powiedział.

 

Zaznaczył, że nie miał problemu, by namówić syna do startu.

 

- On lubi ze mną jeździć na treningi, bo robi wtedy co chce. Po pierwszym rzucie powiedział, że już się nie wstydzi. Fajnie, że pokonał presję i rzucił super wynik 24 metry. Dla takiego szkraba to coś niesamowitego – zauważył dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem

 

Podkreślił, że sport uczy pokory i przełamywania barier.

 

- Najlepszy moment w karierze był dziś. Medale medalami, ale zakończyłem na swoich warunkach, na świetnym stadionie. Nie myślałem, że ten memoriał urośnie do takiej rangi – zakończył 38-letni Małachowskim który wystąpił we wszystkich 12. edycjach memoriału.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie