Vuelta a Espana kobiet: Wysokie miejsce Katarzyny Niewiadomej w klasyfikacji końcowej

Katarzyna Niewiadoma była siódma na ostatnim etapie wyścigu kolarskiego Ceratizit Challenge by La Vuelta.

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) była siódma na ostatnim, 4. etapie wyścigu kolarskiego Ceratizit Challenge by La Vuelta, wygranym przez Belgijkę Lotte Kopecky (Liv Racing). W klasyfikacji końcowej Polka była szósta. Triumfowała Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar).

Trasa ostatniego 4. etapu z As Pontes do Santiago de Compostela długości 107 km była płaska, przygotowana dla sprinterek. Na finiszu Kepecky była minimalnie szybsza od Włoszki Elisy Longo Borghini (Trek-Segafredo). Trzecia na mecie Brytyjka Anna Henderson (Jumbo-Visma) straciła 4 s.

Siódme miejsce ze stratą 6 s zajęła Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

W klasyfikacji generalnej van Vleuten, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio (złoto w "czasówce", srebro ze startu wspólnego), wyprzedziła o 1.34 Szwajcarkę Marion Reusser (Ale BTC Ljubljana), a trzecie miejsce ze stratą 3.12 zajęła jej rodaczka Elise Chabbey (Canyon-SRAM).

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) została sklasyfikowana na szóstej pozycji ze stratą 4.04.

Małgorzata Jasińska (Women Cycling Team) na metę ostatniego etapu przyjechała na 71. miejscu - 7.49 po zwyciężczyni i w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 78. pozycji ze stratą 42.50 do Van Vleuten.

Dwie poprzednie edycje Vuelta a Espana kobiet, imprezy rozgrywanej od 2015 roku, wygrała Niemka Lisa Brennauer.