El. MŚ 2022: Bez kontuzji w reprezentacji Polski po meczu z San Marino

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Bez kontuzji w reprezentacji Polski po meczu z San Marino
fot. PAP
Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.

Polscy piłkarze wrócili w poniedziałek do Warszawy po wygranym 7:1 meczu z San Marino w Serravalle w eliminacjach mistrzostw świata. Część kadrowiczów odpoczywała, a ci, którzy grali w niedzielę mniej lub wcale, mieli trening na bocznym boisku Legii. Nikt nie narzeka na urazy.

W popołudniowych zajęciach uczestniczyło tylko 13 zawodników. Trening, nazywany "wyrównawczym", trwał około godziny.

 

"Brali w nim udział piłkarze, którzy nie grali z San Marino lub weszli na boisko w trakcie drugiej połowy. Sytuacja zdrowotna jest dobra, nikt nie zgłasza kontuzji" - powiedział team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Wracający po kontuzji uda Piotr Zieliński, nieobecny w dwóch ostatnich meczach kadry, wciąż trenuje indywidualnie i decyzja w jego sprawie ma zostać podjęta we wtorek.

 

Piłkarze, którzy grali najdłużej w San Marino w poniedziałek odpoczywali i regenerowali się przed kolejnym spotkaniem.

 

Jeszcze tego samego dnia wieczorem, zgodnie z przepisami, wszyscy reprezentanci i sztab przejdą badania na koronawirusa.

 

Natomiast wtorkowy trening, już z udziałem całej kadry, zaplanowano na godz. 10.30. Zajęcia będą otwarte dla mediów tylko przez pierwszy kwadrans.

 

Po pięciu kolejkach Polska z dorobkiem 10 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy I. Liderem z kompletem punktów jest Anglia (15). Właśnie z wicemistrzami Europy Biało-Czerwoni zmierzą się w środę na PGE Narodowym w Warszawie (początek o 20.45).

 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie