El. MŚ 2022: Polska w "elitarnym" gronie drużyn, które straciły bramki z San Marino

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Polska w "elitarnym" gronie drużyn, które straciły bramki z San Marino
Fot. PAP
Reprezentacja Polski straciła łącznie dwie bramki w starciach z San Marino.

Reprezentacja Polski wygrała z San Marino (7:1) w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Stracona bramka sprawiła, że Biało-Czerwoni awansowali do "elitarnego" grona zespołów, które straciły z Sanmaryńczkami więcej niż jednego gola.

San Marino rozegrało do tej pory 181 spotkań i tylko jedno wygrało - w 2004 roku 1-0 z Liechtensteinem. I to właśnie ten kraj jest jednym z nielicznych, którym sanmarińscy piłkarze strzelili więcej niż jedną bramkę. W wypadku Liechtensteinu były to nawet dwa gole w jednym meczu - w pierwszym pojedynku obu małych ekip z 2003 roku, w którym padł remis 2-2. Łącznie: trzy.


ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje były reprezentant Francji Jean-Pierre Adams


Grono drużyn, które straciły z San Marino więcej niż tylko jedną bramkę, jest bardzo wąskie. Do niedzieli obejmowało Belgię, która wraz z Liechtensteinem jest tu rekordzistką i straciła aż trzy gole (w trzech meczach wygrany 4-1, 10-1 i 2-1), a także Maltę, która straciła dwie bramki w jedynym meczu między obydwoma krajami, zakończonym wygraną Maltańczyków 3-2.


Polska dołączyła do tego wąskiego grona jako czwarta drużyna świata, której San Marino strzeliło w historii więcej niż jednego gola. Stało się to, co ciekawe, w dwóch ostatnich meczach biało-czerwonych z tą drużyną. We wrześniu 2013 roku Polacy wygrali z nią 5-1, a teraz w Serravalle zwyciężyli 7-1.

 

Czytaj więcej na Sport Interia!

Interia Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie