MMŚ w kajakarstwie: Polacy wyjadą z Portugalii z siedmioma medalami

Inne
MMŚ w kajakarstwie: Polacy wyjadą z Portugalii z siedmioma medalami
fot. PAP/EPA/Szilard Koszticsak

Polscy kajakarze i kanadyjkarze zdobyli w Montemor-o-Velho dwa srebrne medale ostatniego dnia młodzieżowych mistrzostw świata. Drugie miejsca zajęły męska czwórka K4 500 m oraz para mieszana C2 500 m. Biało-czerwoni opuszczą Portugalię z siedmioma krążkami.

Rywalizujący w konkurencji K4 500 m Jakub Michalski, Wojciech Tracz, Bartosz Grabowski i Przemysław Korsak przepłynęli pół kilometra w czasie 1.24,96. Zwyciężyli szybsi o 0,7 s Ukraińcy, a trzecie miejsce ze stratą 0,31 s do biało-czerwonych zajęli Rosjanie.


Zobacz także: Polscy multimedaliści olimpijscy. Wśród nich Karolina Naja

 

W rywalizacji par mieszanych C2 500 m Aleksandra Jacewicz i Oleksyi Koliadych uzyskali rezultat 2.01,14 i byli gorsi jedynie od duetu kanadyjskiego - 1.58,59. Trzecią pozycję zajęli reprezentanci Ukrainy - 2.02,01.

 

W sobotę i niedzielę Polacy wywalczyli pięć krążków. Po złoto sięgnął Jakub Stepun (K1 200 m), dwa razy na podium stanęła Katarzyna Kołodziejczyk (druga w K1 200 m oraz trzecia wraz z Adrianną Kąkol w K2 200 m), dwa medale zdobyła także Katarzyna Szperkiewicz (druga w C1 500 m i trzecia w C1 200 m).

 

W Portugalii jednocześnie odbyły się mistrzostwa świata juniorów. W młodszej kategorii wiekowej biało-czerwoni nie zdobyli medalu.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie