Piotr Nowakowski: Zwycięstwo cieszy, ale styl już mniej

Siatkówka
Piotr Nowakowski: Zwycięstwo cieszy, ale styl już mniej
fot. PAP/EPA
Piotr Nowakowski ocenił występ Polaków na mistrzostwach Europy

Polscy siatkarze wygrali z Grecją podczas fazy grupowej mistrzostw Europy. Na temat stylu gry Biało-Czerwonych po meczu wypowiedział się Piotr Nowakowski.

Marcin Lepa: W meczu z Grecją piłka kleiła się do Twojego bloku. Czy to też dzięki temu, że od pierwszej akcji byłeś pod grą?

 

Piotr Nowakowski: Tak, to miało duże znaczenie. Kiedy jesteśmy częściej uruchamiani na środku, to lepiej czujemy piłkę. Grecy dzisiaj we mnie trafiali, dlatego zdobyłem tyle punktów blokiem. Było jeszcze kilka sytuacji, w których piłka powinna być zatrzymana. Cieszy mnie moja dzisiejsza gra, ale powinno to trochę inaczej wyglądać.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie kosmiczne i jedna... komiczna! Popis Wilfredo Leona w polu zagrywki (WIDEO)

 

Styl ma znaczenie, czy jednak najważniejsze są trzy punkty?

 

Oczywiście najważniejsza jest wygrana, zwłaszcza przy takiej atmosferze. Grecy grali bardzo mocno. Pewnie większość z nich skończyła to spotkanie z dobrymi statystykami. Mieliśmy trochę szczęścia, ale też i umiejętności. Zwycięstwo cieszy, ale styl już mniej.

 

Polscy fani czekają na Was w Katowicach i Gdańsku.

 

W Katowicach, tak jak w każdym meczu, będziemy musieli mocno powalczyć. Nie ma słabych drużyn w Europie. Cieszmy się z tego, co mamy.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie