US Open: 15. wygrany mecz z rzędu Alexandra Zvereva

Alexander Zverev

Niemiec Alexander Zverev awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open, przedłużając do 15 serię wygranych meczów w ostatnich tygodniach. Rozstawiony z numerem czwartym tenisista pokonał w poniedziałek w Nowym Jorku Włocha Jannika Sinnera (13.) 6:4, 6:4, 7:6 (9-7).

Zverev zwycięską passę rozpoczął podczas igrzysk w Tokio, gdzie wywalczył złoty medal. Po przenosinach do USA w drugiej połowie sierpnia triumfował w prestiżowej imprezie ATP Masters 1000 w Cincinnati. W drodze do ćwierćfinału US Open stracił jednego seta - doszło do tego w meczu trzeciej rundy z reprezentantem gospodarzy Jackiem Sockiem, który skreczował w czwartej partii przy stanie 2:1 w setach dla Niemca.

Pochodzący z Hamburga gracz to finalista ubiegłorocznej edycji zmagań na kortach Flushing Meadows. To jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym wystąpił w pojedynku o tytuł.

O 16. zwycięstwo z rzędu zagra z rozstawionym z "22" Amerykaninem Reillym Opelką lub z Lloydem Harrisem z RPA.